UNIQA wystartowała z konkursem dla klientów

Wystartował konkurs UNIQA „Wygraj MINI minimalnym wysiłkiem”. Klient, kupując ubezpieczenie komunikacyjne UNIQA, zyskuje ochronę, a dodatkowo może wygrać nagrody. Udział w konkursie jest prosty. Wystarczy kupić polisę komunikacyjną UNIQA i odpowiedzieć na pytanie konkursowe. Główną nagrodą jest samochód – nowy Mini Cooper. Do wygrania są również dwa włoskie skutery, a co tydzień 15 osób może zdobyć 100 zł.

uniqa

Konkurs wystartował 26 kwietnia i potrwa do 6 czerwca. Szczegóły są dostępne na www.uniqa.pl. O konkursie informuje spot reklamowy, który od dziś można zobaczyć w głównych stacjach TV.

To pierwszy tej skali konkurs dla klientów UNIQA i kolejne działanie, dzięki któremu konsekwentnie budujemy świadomość marki. Pracując wiele lat dla AXA, staliśmy się mistrzem w kreowaniu wizerunku i łączeniu kampanii ATL ze sprzedażą. Mamy wszystko policzone i wiemy, jakich możemy spodziewać się efektów w rozpoznawalności marki, i w jakim czasie. Wizerunek, jako jeden z elementów, bardzo szybko przekłada się na sprzedaż, we wszystkich kanałach, nie tylko w online, ale także u agenta i partnerów. To jest sprzężenie zwrotne ze strategią omnikanałowości, którą zapoczątkowaliśmy jako AXA, ale rozwijamy i kontynuujemy już jako UNIQA – mówi Agnieszka Durst-Wilczyńska, dyrektor Departamentu Zarządzania Marką w UNIQA.

To kolejny projekt marketingowy UNIQA w tym roku. Dla przypomnienia – w lutym zaczęła się kampania wizerunkowa, a w kwietniu kampania promująca ubezpieczenie komunikacyjne.

Po miesiącu kampanii wizerunkowej, wg badań Kantara, świadomość spontaniczna marki UNIQA wzrosła z 7 do 16 proc., a świadomość T3OM (top 3 of mind) z 2 do 8 proc. To dobry wynik i nie koniec naszych ambicji. UNIQA inwestuje w markę, bo naszym celem jest, aby marka weszła do pierwszej trójki marek ubezpieczeniowych w Polsce. Pierwsze wyniki wskazują na to, że ten plan właśnie się realizuje – dodaje Agnieszka Durst-Wilczyńska.

Ideę kreatywną kampanii produktowej opracowała agencja reklamowa PZL. Powstała we współpracy z domem produkcyjnym Papaya Films. Spot, który wyreżyserował Antoni Nykowski, został nakręcony w Warszawie. Postprodukcją zajęło się Rio de Post. Za planowanie i zakup mediów odpowiedzialne są domy mediowe Arena (Havas Media) oraz Value Media.

Grupa UNIQA w październiku 2020 roku została właścicielem ówczesnych spółek AXA* w Polsce. 9 kwietnia 2021 roku nastąpiło połączenie prawne towarzystw ubezpieczeniowych i zmiana marki na UNIQA spółek AXA w Polsce. Od tego momentu w ramach Grupy UNIQA w Polsce działa 6 spółek: UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń, UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie, UNIQA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, UNIQA Powszechne Towarzystwo Emerytalne, UNIQA Polska oraz u-Services.

*Transakcja nie dotyczy innych firm działających w Polsce pod marką AXA – AXA Assistance, AXA Partners, AXA XL.

UNIQA Polska

Spółki UNIQA w Polsce mają kompleksową ofertę ubezpieczeń majątkowych, komunikacyjnych i życiowych. UNIQA jest liderem w ubezpieczeniach majątku spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych w Polsce. Ubezpiecza 70 proc. spółdzielni mieszkaniowych i ponad 40 proc. wspólnot mieszkaniowych. Polisy UNIQA można kupić w placówkach wyłącznych, jak też w multiagencjach oraz u brokerów. UNIQA w Polsce była wielokrotnie nagradzana. Uzyskała tytuł Instytucji Roku nadany przez niezależny portal MojeBankowanie.pl za rok: 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 i 2020. W 2019 roku otrzymała odznakę Customers’ Friend – Przyjaciel Klientów przyznawaną instytucjom, które budują najlepsze relacje z klientami i zapewniają im usługi najlepszej jakości. W 2020 roku zdobyła tytuł Superbrands 2020 i znalazła się w gronie najsilniejszych marek w kategorii ubezpieczenia i inwestycje. Inwestorem strategicznym spółek jest europejski holding ubezpieczeniowy o austriackich korzeniach – UNIQA Insurance Group AG.

Grupa UNIQA

Grupa UNIQA należy do czołowych grup ubezpieczeniowych na rynkach w Austrii i Europie Środkowo-Wschodniej. Około 20 tysięcy pracowników oraz wyłącznych współpracowników obsługuje 15 mln klientów. UNIQA jest drugą co do wielkości grupą ubezpieczeniową w Austrii z ok. 21-proc. udziałem w rynku. W 2020 r. Grupa UNIQA zebrała 5,6 mld euro składki. Działa w 18 krajach europejskich. Jest obecna w 15 krajach w regionie Europy Środkowo-Wschodniej: Albanii, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, na Węgrzech, w Kosowie, Macedonii Północnej, Czarnogórze, Polsce, Rumunii, Rosji, Serbii, Słowacji oraz na Ukrainie. Do Grupy UNIQA należą również spółki ubezpieczeniowe w Szwajcarii i Liechtensteinie.

[PR] Grafika: UNIQA

REKLAMA:

Dodaj swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *