Serwisowanie i naprawa pojazdów leasingowanych – jak to wygląda w praktyce? Sprawdzamy

001-clsChcesz wziąć leasing na samochód? W takim razie zyskaj jak najwięcej informacji, aby mieć pewność, że jest to właściwa decyzja. Przekonaj się o tym jak wygląda serwisowanie, a także naprawa aut leasingowanych w praktyce!

001-cls

Jako leasingobiorca jesteś odpowiedzialny za wszelkie naprawy, ale również za serwisy samochodu objętego umową. Czy mogą się one odbywać w jakimkolwiek warsztacie? Czy możesz je wykonywać na własną rękę w swoim własnym garażu? Sprawa nie jest tak prosta, jak mogłoby się to wydawać.

Naprawy, a także serwis pojazdów leasingowanych

Tak naprawdę każdy leasingodawca oczekuje, że klient będzie wykonywał wszelkie naprawy, a także serwisy pojazdów w odpowiednich serwisach, a także warsztatach, które są akceptowane przez producenta, czy też samą firmę leasingową. Są to najczęściej ASO konkretnej marki. W praktyce wygląda to nieco inaczej, ponieważ jeżeli jesteś przekonany o tym, że po spłaceniu leasingu na pewno wykupisz przedmiot po zakończeniu trwania umowy, możesz tak naprawdę robić z nim to, co chcesz. Niewiele firm sprawdza leasingobiorców podczas trwania umowy. W praktyce nikt nie weryfikuje tego, czy na przestrzeni określonego czasu wykonujesz przeglądy i w jakich miejscach. To dopiero w trakcie windykacji albo zwrotu wykonywane są niezbędne kontrole. Zatem jeżeli jesteś przekonany o tym, że wykupisz auto, nie musisz specjalnie przejmować się takimi kwestiami. Pamiętaj jednak o tym, że gdyby sytuacja się zmieniła w trakcie trwania umowy, a Ty będziesz zwracać pojazd firmie, wtedy będziesz musiał ponieść koszty związane z niefachowymi naprawami, czy też brakiem wpisów w książce obsługi, itp.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Każda osoba, która obawia się, że jej decyzja może się zmienić powinna w takiej sytuacji zawsze postępować zgodnie z warunkami zawartymi w umowie. Tylko wtedy zyskujesz pewność, że pod koniec umowy nie będziesz zaskoczony nadprogramowymi opłatami. Ciekawe oferty leasingu samochodów zaproponują Ci doradcy z firmy CLS. Na ich stronie internetowej znajdziesz również wygodny kalkulator leasingowy, dzięki któremu poznasz wstępne koszty związane z podpisaniem umowy. Jeżeli jesteś zainteresowany taką formą finansowania, zawsze warto skorzystać z tej propozycji.

REKLAMA: