Ranking kredytów gotówkowych – czyli jak mądrze pożyczać

kredyty gotówkowePrędzej czy później w życiu każdego z nas przychodzi moment, w którym zaczynamy się zastanawiać nad opcją skorzystania z kredytu gotówkowego. Warto się do tej decyzji dobrze przygotować. Pomoże w tym ranking kredytów gotówkowych.

Powodów, dla których zastanawiamy się na kredytem gotówkowym może być wiele. Czasami jest to planowany od dawna remont mieszkania, kupno samochodu, wakacje czy inne niespodziewane wydatki. Warto jednak mieć na uwadze by zapożyczać się z głową. Oferta którą zaproponują nam czy to w naszym podstawowym banku, czy w pierwszym lepszym do którego wejdziemy z ulicy, wcale nie musi być tą aktualnie najkorzystniejszą. Jak w takim razie porównać dostępne na rynku produkty by być pewnym, że otrzymamy produkt spełniający nasze oczekiwania?

kredyty gotówkowe

Ranking kredytów gotówkowych

Ranking kredytów gotówkowych to narzędzie, które pozwoli nam zestawić oferowane przez banki kredyty. Na tej podstawie możemy wybrać finalnie ten dla nas w danym momencie najkorzystniejszy. Trzeba bowiem mieć na uwadze, iż na ostateczny koszt kredytu gotówkowego wpływa wiele zmiennych:

  • wysokość kwoty jaką chcemy pożyczyć,
  • okres na jaki się zdecydujemy,
  • oprocentowanie i prowizja,
  • czy też obecność/brak ubezpieczenia.

Niskie oprocentowanie nie zawsze oznacza, że dany kredyt jest tani. Trzeba również spojrzeć na takie kwestie, jak wysokość ewentualnej prowizji czy koszt wspomnianego wyżej ubezpieczenia. Ranking kredytów gotówkowych pozwala nam porównać dostępne na rynku produkty. Zobacz np. ten ranking kredytów. Przede wszystkim dobrym przybliżeniem warunków, które bank faktycznie oferuje jest publikowane przez każdy bank RRSO. Musi ono odzwierciedlać faktyczny poziom oferowany klientom. Dzięki temu możemy sprawdzić na konkretnym przykładzie (np. dla wybranej kwoty 5000 czy 10000 zł) ile w ostatecznym rozrachunku będziemy musieli bankowi oddać.

Dzięki tego rodzaju rankingom kredytów gotówkowych możemy mieć pewność czy dana oferta jest rzeczywiście tak atrakcyjna jak zachwala ją pracownik infolinii danego banku czy może lepiej skierować swe kroki do konkurencji. Rankingi kredytów gotówkowych powstały po to by umożliwić klientom zapoznanie się z dostępnymi na rynku opcjami jeszcze przed wizytą w banku. Często bowiem zdarza się tak, że poddani presji czasu czy też urokowi doradcy kredytowego wybieramy pierwszą propozycję, którą on nam przedstawi. Warto do takiego wyboru podejść z rozwagą pamiętając, iż tak samo jak dla naszego interesu najistotniejsze jest by dostać kredyt możliwie najtaniej. Tak samo, odwracając sytuację – dla banku najkorzystniej jest sprzedać kredyt najdrożej.

Jak się przygotować do wizyty w banku?

Musimy zatem mieć świadomość, iż warto iść do banku odpowiednio przygotowanym, uzbrojonym nie tylko w wiedzę na temat oferowanych przez niego produktów, ale i mając rozeznanie na temat tego co proponuje konkurencja. Doradca widząc, iż ma do czynienia ze świadomym klientem będzie na pewno o wiele bardziej elastyczny. Możemy wtedy liczyć na ustępstwa zarówno w kwestii oprocentowania, prowizji czy też obecności ubezpieczenia. Musimy pamiętać, iż kredyt jest zobowiązaniem często długoterminowym. Dlatego nim zdecydujemy się na podpisanie umowy powinniśmy być w pełni przekonani co do słuszności dokonanego wyboru, w tym na pewno pomogą narzędzia takie jak to opisywane powyżej. Warto także skorzystać z poradników – np. jak wybrać kredyt gotówkowy? Warto więc z nich korzystać przed podjęciem wiążących decyzji.

REKLAMA: