Pożyczki online – jak działają i jakie mają zalety?

pozyczki-onlinePrzytrafił Ci się pilny, nieoczekiwany wydatek? Potrzebujesz wesprzeć domowy budżet tuż przed wypłatą? A może nie radzisz sobie z okresem wzmożonych wydatków? Jeśli potrzebujesz dodatkowej gotówki, zainteresuj się ofertą pożyczek online.

Gdy brakuje środków pieniężnych można zwrócić się o wsparcie nie tylko do banku, ale również do firmy pożyczkowej. Ta ostatnia pożyczy pieniądze w szybki, wygodny i bezpieczny sposób – za pośrednictwem internetu. Poniżej wyjaśniamy jak dokładnie działają i jakie mają zalety pożyczki online.

Co to jest pożyczka online?

Pożyczka online to po prostu pożyczka gotówkowa udzielana za pośrednictwem internetu. Dzięki niej, w zależności od szczegółów oferty danego pożyczkodawcy, można pozyskać od kilkudziesięciu do kilkunastu tysięcy złotych. W praktyce, może ona przybierać postać krótkoterminowej chwilówki, którą należy zwrócić w ciągu 30 dni, albo pożyczki na raty. Ta ostatnia przyznawana jest w większej kwocie, na okres od kilku do kilkudziesięciu miesięcy, a jej spłata polega na regulowaniu comiesięcznych rat.

Minimum formalności i proste procedury

Na rynku pozabankowym funkcjonuje obecnie kilkadziesiąt podmiotów zajmujących się udzielaniem pożyczek gotówkowych i odnawialnych. Oferowane przez nie produkty mają różne parametry, ale charakteryzują się w zasadzie takim samym zestawem zalet. Składają się na niego przede wszystkim proste formalności i łatwe procedury pożyczkowe. Uściślając, by móc pożyczyć w ten sposób pieniądze wystarczy wypełnić krótki wniosek online, w którym należy podać swoje dane osobowe i kontaktowe, a także określić preferowany termin spłaty i kwotę finansowania.

Szybka decyzja i przelew środków

Od razu po otrzymaniu wniosku pożyczkowego, instytucja finansowa przystępuje do jego rozpatrzenia. Ponieważ korzysta przy tym z algorytmów i wielu automatycznych rozwiązań, proces ten zajmuje jej najczęściej dosłownie kilkadziesiąt sekund. Wszystko to sprawia, że klient jest informowany o decyzji już kilka minut po złożeniu wniosku. Jeśli zaakceptuje warunki przesłanej umowy pożyczki, pożyczkodawca natychmiast wykona przelew należnej kwoty środków.

Dostępność większa niż kredytów

Ważną zaletą pożyczek online jest również fakt, że są one łatwiej dostępne niż kredyty bankowe. Te ostatnie wymagają zwykle posiadania stabilnej sytuacji finansowej i pozytywnej historii kredytowej, a takim wymogom nie każdy klient jest w stanie sprostać. W przypadku pożyczek na raty i chwilówek również badana jest kondycja ekonomiczna i rzetelność płatnicza wnioskodawcy, ale firma pożyczkowa stosuje łagodniejsze kryteria oceny tych aspektów. Z tego względu, w przypadku wielu osób pożyczki pozabankowe mogą okazać się atrakcyjną alternatywą dla niewielkiego kredytu gotówkowego czy limitu w koncie osobistym.

REKLAMA:

One Comment on “Pożyczki online – jak działają i jakie mają zalety?”

  1. Ja mam dobre doświadczenia z pożyczką wziętą przez internet. Właściwie bez wychodzenia z domu. Potrzebowałam szybko kasy i znalazłam ofertę na stronie […], którą poleciła mi kuzynka. Konsultant szybko się ze mną skontaktował i przedstawił ofertę. Podoba mi się takie podejście do klienta. Pieniądze miałam szybko na koncie.

Comments are closed.