Pożyczki bez pośredników, czyli co to są pożyczki społeczne?

pożyczka społecznościowaPożyczki społecznościowe są bardzo popularną formą transakcji, są najpłynniej i najszybciej rozwijającym się produktem finansowym w naszym kraju. Na czym one polegają? Czym są i czy warto z nich skorzystać?

pożyczka społecznościowa

Otóż pożyczki społecznościowe są to takie formy transakcji, które zawierane są między osobami fizycznymi za pomocą serwisów internetowych. Wygląda to tak, że między osobą która pożycza pieniądze czyli pożyczkobiorcą a osobą która nam udostępnia gotówkę czyli pożyczkodawcą nie ma pośrednictwa żadnej instytucji finansowej. Istnieje wiele takich portali gdzie są możliwości zaciągnięcia takiej pożyczki, choćby tutaj getbucks.com. Wiele osób w obecnych czasach korzysta z takich możliwości. Działa to na takiej zasadzie, że każdy z użytkowników takiego portalu może wcielić się w rolę zarówno osoby chcącej pożyczyć gotówkę, jak i udostępniającej innym część swoich pieniędzy. Oczywiście wiadomo, że nie jest to takie zupełnie działanie bezinteresowne, ale pożyczka udzielana jest na dany procent. Każdy musi mieć z tego jakąś korzyść.

Jeśli chodzi o sam portal to nie bierze on udziału w całej tej transakcji i nie ponosi żadnych odpowiedzialności, jedyne co to weryfikuje użytkowników i udostępnia im możliwość takiej transakcji. Teraz pewnie każdy z Was zastanawia się jak sprawa wygląda w praktyce? Otóż, osoba która chce pożyczyć jakąś sumę pieniędzy musi założyć konto na danym portalu tj. getbucks.com. Portal sprawdza daną osobę pod względem jej przeszłości kredytowej, i gdy ją pozytywnie przejdzie, taka osoba może wystawić na owym portalu coś na zasadzie ogłoszenia, w którym zawiera informacje na temat pożyczki jakiej potrzebuje. Wtedy osoby, które są już zarejestrowane na tym portalu i deklarowały chęć udzielania pożyczek, mogą pozytywnie odpowiedzieć na to ogłoszenie i udzielić takiej osobie pożyczki na danych warunkach, które wspólnie ustalają. Jest to bardzo wygodna forma zaciągania pożyczek, jest ona coraz bardziej dostępna i powszechna, coraz więcej ludzi decyduje się na taką formę gdyż nie wymaga ona długich procedur ani wypełniana zbędnych formalności. Pożyczki społecznościowe są również niezwykle cenne dla pożyczkodawców, którzy na udzielaniu finansowego wsparcia mogą liczyć na powiększenie swojego kapitału pieniężnego. Pożyczki społecznościowe to stosunkowo nowy rodzaj zaciągania kredytu, są bardzo elastycznym jak i wygodnym sposobem na rozwiązanie wielu kłopotów finansowych.

REKLAMA: