PKO BP: Konto za Zero dla Rodziny 500+

pb1559aPKO Bank Polski od 1 kwietnia 2016 r. oferuje nową długoterminową lokatę systematycznego oszczędzania „Kapitał dla Dziecka”. Oferta skierowana jest do wszystkich rodziców chcących zadbać o przyszłość finansową swoich pociech. Bank oferuje też PKO Konto za Zero na preferencyjnych warunkach dla beneficjentów programu 500+.

Dla osób, które chciałyby skorzystać z możliwości złożenia wniosku poprzez bankowość elektroniczną PKO Banku Polskiego, a nie mają konta, bank przygotował specjalną ofertę. Każdy uprawniony do świadczenia może założyć Konto za Zero na preferencyjnych warunkach – korzystanie z konta jest bezpłatne. Warunkiem jest przekazywania świadczenia z programu rodzina 500 plus na to konto. Opcjonalna karta debetowa do konta jest bezpłatna pod warunkiem dokonania nią miesięcznych transakcji bezgotówkowych na kwotę co najmniej 200 zł. Jeżeli klient wyda w punktach handlowo-usługowych mniej niż 200 zł, zapłaci za miesięczną obsługę karty jedynie 1,9 zł. Konto można założyć w oddziałach i agencjach PKO BP, jak również bez wychodzenia z domu – przez Internet i telefon; umowę dostarczy wówczas kurier.

pb1559b

W przypadku braku wpływów z tytułu świadczenia wychowawczego przez trzy kolejne miesiące, rachunek i wydane do niego karty będą prowadzone na standardowych warunkach Konta za Zero – wówczas wystarczy posiadać kartę do konta i wydawać nią 300 zł miesięcznie, aby dalej nie ponosić kosztów obsługi karty i konta. Wpływ z tytułu świadczenia bank zacznie sprawdzać dopiero od 1 października br. ze względu na wydłużony okres składania i rozpatrywania wniosków przez gminy w tym roku.

Od 1 kwietnia 2016 r. klienci PKO BP mają możliwość złożenia wniosku o świadczenie wychowawcze on-line w iPKO i Inteligo. Osoby posiadające dowolne konto osobiste z dostępem do bankowości internetowej mogą złożyć wniosek w programie rodzina 500 plus on-line wygodnie w domu, bez konieczności wizyty np. w gminie. Posiadacz konta, chcąc złożyć wniosek o świadczenie 500 plus za pośrednictwem banku, znajdzie formularz po zalogowaniu do serwisu iPKO lub Inteligo. Część pól po otwarciu formularza wniosku zostanie wypełniona automatycznie zgodnie z danymi posiadacza konta, np. numer PESEL, imię i nazwisko. Do wniosku będzie można dołączyć dokumenty, np. oświadczenia w formacie pdf, jpg lub png.

pb1559c

PKO Konto za Zero dla uczestników programu Rodzina 500+:

  • 0 zł za prowadzenie konta
  • 0 zł za kartę wydaną do konta*

* przy miesięcznych operacjach już od 200 zł, rozliczanych w okresie pobierania opłaty miesięcznej za kartę; w przeciwnym przypadku 1,90 zł/mies.

Dodatkowo:

  • 0 zł za wypłaty gotówki z ponad 3000 bankomatów PKO Banku Polskiego
  • dostęp do wniosku Rodzina 500+ online w serwisie iPKO

Otwórz konto bez wychodzenia z domu. Umowę dostarczy Ci kurier.

REKLAMA: