Oszczędzanie na wymianie walut

wymiana walutDawniej dolary były nam potrzebne żeby zrobić zakupy w „Pewexie”. Tych sklepów dawno już w Polsce nie ma, ale obecnie z walutą innych krajów również mamy kontakt. Głównie jest to spłata kredytu we frankach oraz wakacje w ciepłych krajach. Wiele osób pracuje za granicą i chce euro lub dolary wymienić na złotówki. Aktualnie najbardziej opłacalną opcją jest wymiana waluty w kantorze internetowym.

Kantor online jest tańszy od stacjonarnego, ponieważ nie ponosi kosztów m.in. utrzymania lokalu, opłaty za media, pensji kasjerek. Może więc zaproponować niski spread, sięgający nawet kilku groszy. Wymieniając tysiąc euro w kantorze internetowym, można oszczędzić nawet 100 zł! Na polskim rynku działa już kilkadziesiąt internetowych kantorów. Większość z nich jest podmiotami prywatnymi; kilka jest związanych z bankami.

wymiana walut

Jak kupić lub sprzedać walutę przez Internet?

Wśród kantorów działających w  Internecie jest m.in. Rkantor.com powiązany z Raiffeisen Polbankiem. Z usług tego kantoru możesz korzystać bez konieczności posiadania konta walutowego w banku. Rejestrujesz się w Rkantor.com i otwierasz bezpłatny portfel z 5 walutami (EUR, USD, CHF, GBP, PLN). Rejestracja jest bezpłatna i zajmuje kilka minut. Nie płacisz również za korzystanie z Portfela Rkantor.com. Po zasileniu swojego Portfela walutowego możesz od razu przystąpić do zakupu lub sprzedaży waluty. Wybierasz rodzaj transakcji, określasz kwotę i ustalasz parę walutową. System kantoru automatycznie przelicza drugą wartość po aktualnym kursie widocznym na ekranie. Kantor ma także opcję o nazwie zlecenie oczekujące. Jeśli obecny kurs waluty nie spełnia twoich oczekiwań, możesz ustawić zlecenie oczekujące. Jeśli zakładasz, że kurs danej waluty wkrótce korzystnie się zmieni, możesz ustawić zlecenie z ceną po której chcesz kupić lub sprzedać walutę. W każdej chwili możesz sprawdzić aktualne ceny walut w kantorze.

Pieniądze możesz odebrać na kilka sposobów: m.in. przelewem na rachunek bankowy, możesz wypłacić z bankomatu Euronet na kod SMS, odebrać od kuriera Inpostu oraz w jednym z 263 oddziałów Raiffeisen Polbank. Przelewy w PLN do wszystkich polskich banków realizowane są za darmo. Darmowe są także przelewy walutowe do 12 największych polskich banków (aktualna lista na stronie kantoru).

kantor internetowy

Promocja w Rkantor.com

Aktualnie spread, czyli różnica między kursem kupna i sprzedaży waluty, w Rkantor.com wynosi ok. 2 grosze. Dzięki specjalnej promocji możecie kupić waluty po kursie średnim, czyli bez spreadu. Zakładając konto każdy otrzymuje 1000 punktów na start. Dodatkowo, z użyciem naszego kodu polecającego – 32771582 – otrzymasz jeszcze 500 punktów na darmową wymianę walut. Dzięki temu, możesz wymienić aż 1500 jednostek waluty po kursie średnim, bez spreadu! Punkty ważne są pół roku. Dodatkowe punkty można zarobić za korzystanie z kantoru (10 jednostek dowolnej waluty = 1 pkt) oraz za polecanie Rkantor.com znajomym (pierwsza transakcja znajomego z twojego polecenia = 500 punktów).

Sprawdźcie sami czy warto…

REKLAMA: