Od lat można obserwować sytuacje, w których wywoływane są sztuczne kryzysy finansowe. Ich skutki są długotrwałe oraz dotykają każdej osoby, która funkcjonuje w społeczeństwie. Od dawna już wiadomo, że światem finansów rządzi wpływowa grupa osób.
Finansjera, czyli kartel finansowy zarządza systemem bankowym w Stanach Zjednoczonych. Od roku 1913 poprzez przekupienie Kongresu amerykańskiego, zarządzają najważniejszym bankiem w USA – Bank Rezerw. Jest to jedna z najważniejszych na świecie instytucji finansowych. Mają w rękach bardzo dużą władzę, ponieważ to właśnie oni zarządzają pieniędzmi znajdującymi się w Banku Rezerw. Nikt nie może im powiedzieć, że czegoś nie mogą w tym zakresie zrobić.
Cel wywoływania kryzysów
Zawsze jest cel wywoływania kryzysu finansowego czy gospodarczego. Niekiedy chodzi o aprobatę dla danej organizacji czy ustawy, albo o to, aby osłabić dany kraj. Po kryzysie, grupy wpływów są w stanie osiągnąć swoje cele. W perspektywie biedy lub już w biedzie, każde społeczeństwo zgodzi się na wszystko. Łatwiej wówczas przekonać je do przyjęcia określonych rozwiązań, które dla społeczeństwa są mało korzystne, a grupom władzy zapewniają odpowiednie zyski.
Trzeba jednak pamiętać, że kryzys ekonomiczny nie powstaje nagle. Specjaliści są w stanie odpowiednio wcześnie odczytać sygnały i naprawić popełnione błędy. Dzięki temu, możliwe jest zminimalizowanie szkód, które mogłyby wywołać problemy z oszczędzaniem czy inwestowaniem, które oferowane jest na stronie viennalife.pl. Niektórzy ekonomiści przewidują kryzys ekonomiczny na dużo wcześniej niż ma się on pojawić. Ich wypowiedzi jednak bardzo często nie są publikowane w mediach, aby nie dotarły do szerokiej grupy odbiorców. Dzięki temu, osoby niezainteresowane tematyką ekonomii i gospodarki dowiadują się o kryzysie dopiero wtedy, gdy faktycznie ma on już miejsce.
Odpowiedzią na pytanie, kto korzysta z kryzysu ekonomicznego lub gospodarczego jest po prostu kartel finansowy, czyli wpływowe osoby, które pociągają za tzw. sznureczki.