Nie tylko monety bulionowe, czyli co warto zwiedzić w Australii

Kraj na Antypodach to bezapelacyjnie jedno z ciekawszych miejsc na wakacje lub urlop. Świadczą o tym między innymi świetne warunki pogodowe oraz niejednokrotnie zapierające w piersiach widoki. W ojczyźnie numizmatycznej serii Gold Nugget, nie brakuje również intrygujących miejsc i zabytków, które zdecydowanie można polecić.

monety-bulionowe

Choć to nie Sydney jest stolicą Australii, to właśnie ono pozostaje jednym z najistotniejszych miast w skali całego kraju. Również pod kątem turystyki. Miejscem, które można z czystym sumieniem polecić, jest tamtejsza Opera House. Pełni ona funkcję ogromnej Sali koncertowej. Wbrew jednak temu, co sugeruje nazwa, nie odbywają w niej jedynie występy operowe. Powstała w 1973 roku konstrukcja, budowana była w sumie przez czternaście lat. Uroczystość inauguracji kompleksu, swą wizytą uświetniła między innymi ówcześnie panująca w Zjednoczonym Królestwie Elżbieta II. Obecnie całość podzielona jest w sumie na siedem sal o różnym przeznaczeniu. Wszystkie dedykowane są sztuce w różnych jej formach. Wymienić tu więc można choćby Concert Hall. To właśnie na niej odbywają się różnego rodzaju wydarzenia muzyczne. Na przestrzeni dekad, zagrali tu między innymi artyści tacy jak na przykład: Prince, Foo Fighters czy Sting. Na uwagę zasługują także zlokalizowane wewnątrz Sydney Opera House sale teatralne, w których również można doświadczyć niemałych wrażeń.

Pora jednak polecić miejsce, znajdujące się właśnie w stolicy Australii. Dodajmy, że Canberra jest nią od lat dwudziestych XX stulecia. To właśnie w metropolii na południu kraju znajduje się National Gallery of Australia. Zwiedzający mogą podziwiać tam, jak może sugerować już sama nazwa, dzieła rodzimych dla Australijczyków twórców. Znajdziemy tam także tę, tworzoną przez rdzennych mieszkańców tego zakątka globu, a więc Aborygenów. Zasługuje to na docenienie, tym bardziej, że przecież nie mieli oni łatwego życia. Wśród udostępnionych zwiedzającym eksponatów, znajdziemy między innymi Niedzielne popołudnie autorstwa Toma Robertsa, czy Fiolet i złoto, pędzla Fredericka McCubbina. Oczywiście malarstwo to jedynie fragment ekspozycji. W założonym w 1975 roku muzeum znajdziemy też fotografie, wyroby w ramach rzemiosła artystycznego, czy też wzornictwa.

Jeżeli ktoś z kolei przebywa w okolicach Perth na zachodzie kraju, może wybrać się do tamtejszego Kings Park. Całość ma powierzchnię pół tysiąca hektarów. Co ciekawe, dla wspomnianych już tutaj wcześniej Aborygenów, teren parku jest uważany za miejsce uświęcone. Obecnie, całość ma jednak charakter wypoczynkowy. Będzie to więc doskonałe miejsce, by rozkoszować się tamtejszą przyrodą. Biorąc zresztą pod uwagę tamtejszy ciepły klimat, omawiany tu park, będzie się do tego celu nadawał wręcz idealnie. Miejsce to powołano oficjalnie do życia w pierwszej połowie dziewiętnastego stulecia. O jego popularności niech świadczy fakt, że co roku, odwiedza go kilka milionów ludzi.

Jeśli interesuje Cię zakup złotych monet bulionowych, które pochodzą z tego urokliwego kraju, warto poznać ofertę fimry Tavex, która od ponad 30 lat działa na rynku metali szlachetnych.

[Materiał zewnętrzny]

REKLAMA: