Jak działają kantory internetowe?

kantorKażdego dnia w Polsce dokonuje się tysiące transakcji wymiany walut. Najkorzystniej jest to robić jednak nie w bankach czy tradycyjnych kantorach, a w kantorach internetowych. Jak one działają i dlaczego wymiana walut online tak się opłaca?

Dlaczego wybieramy kantory online?

Według raportu „Kantory online. Wymiana walut w internecie” autorstwa Interaktywnie.com wymiana walut w sieci stanowi ok. 1/5 wszystkich tego typu transakcji – a z roku na rok proporcja ta będzie się zmieniać na korzyść kantorów online.

kantor

Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele: coraz powszechniejsze korzystanie z internetu, wygoda dla biznesu, dostępność usług przez całą dobę i z dowolnego miejsca. Kantory internetowe obsługuje się z własnego domu lub biura, logując się na własne konto i dokonując transakcji za pomocą kilku kliknięć. Zazwyczaj w przeciągu kilkunastu minut (w kantorze Fritz Exchange dla 90% transakcji jest to maksymalnie 15 minut) pieniądze w innej walucie są z powrotem na Twoim koncie.

Jednak przede wszystkim korzystamy z kantorów internetowych, ponieważ mamy coraz większą świadomość opłacalności tych transakcji.

Dlaczego wymiana walut online się opłaca?

Kantor Fritz Exchange daje klientom biznesowym możliwość negocjacji kursów przy regularnych lub dużych wymianach. Ponadto mogą oni liczyć na wsparcie trzech grup specjalistów: dealerów walutowych, doradców ds. rynków finansowych oraz z zakresu obsługi klienta.

Jednak kantory internetowe (także kantor Fritz Exchange) swoją ofertę kierują do wszystkich – nie tylko do klientów biznesowych, ale i do klientów indywidualnych. Możesz wymieniać walutę na co dzień na potrzeby zagranicznych transakcji, możesz kupować franki szwajcarskie na raty kredytu, możesz sprzedawać też euro zarobione za granicą.

Wymiana walut online opłaca się po prostu każdemu… kto nie lubi płacić marż pośrednikom. Cena, którą płacisz za walutę, zależna jest od spreadu – a ten w kantorze internetowym Fritz Exchange jest nawet o kilkadziesiąt groszy korzystniejszy niż w banku czy kantorze tradycyjnym. Dla tradycyjnych miejsc wymiany waluty spread stanowi marżę oraz równocześnie zabezpieczenie przed nagłymi zmianami na rynku forex – a kantory internetowe swoje kursy aktualizują co kilkanaście sekund.

Na każdej transakcji oszczędzasz nawet do 8% jej wartości. A im częściej i więcej wymieniasz, tym… więcej pieniędzy pozostaje w Twoim portfelu!

REKLAMA: