Inwestowanie we współczesnym świecie

pb9003Rynek papierów wartościowych, a w szczególności akcji firm jest bardzo dynamiczny. Rozwój telekomunikacji i internetu spowodował między innymi ścisłe powiązanie notowań lokalnych z wahaniami indeksu na innych, nawet bardzo odległych rynkach. Minęły już czasy gdy każda giełda narodowa żyła własnym życiem, a wpływ sytuacji na innych parkietach, nie był tak natychmiastowy i często decydujący o losach inwestycji.

Szybki przepływ informacji pozwala inwestować na całym świecie. Coraz trudniej laikowi, czy sporadycznie grającemu na giełdzie inwestorowi, uchwycić drobne niuanse często decydujące o zysku czy stracie. Wybór w jakie papiery inwestować to też sztuka wymagająca dużej wiedzy, doświadczenia i intuicji. Co robić w tej sytuacji?

pb9003

Giełdy kapitałowe istnieją już dość długo i zawsze opierały się o dobre banki. Podstawą sukcesu jest idealnie dobrany rachunek inwestycyjny oraz doskonały kontakt z maklerem, możliwość zarządzania swoimi walorami przez całą dobę i z dowolnego miejsca na ziemi. Takie banki istnieją również teraz, a ich funkcjonalność i oferta poszerza się coraz bardziej. Np: ING Bank – stworzył nowe, przyjazne, dedykowane dla inwestorów narzędzia. To już nie tylko stały dostęp do rachunku maklerskiego i zapewnienie przepływu funduszy w ramach rachunku, bez ograniczeń, przez całą dobę. Ale również szereg preferencji dla nowych inwestorów, takich jak darmowe konto przez dość długi okres, niewielka prowizja, która zwracana jest w wypadku straty. Co ważne specjalny dział banku, składający się z zawodowych maklerów i analityków o dużym doświadczeniu, tworzy dla posiadaczy takich kont specjalne analizy, propozycje inwestycyjne. Są one nawet spersonalizowane do charakterystyki i potrzeb każdego z nich. Oczywiście, to tylko propozycje, inwestor sam podejmuje decyzje. Ten proces unowocześniania oferty, ułatwiania rozpoczęcia przygody z inwestowaniem na giełdzie jest ciągły i przyspiesza z każdym rokiem. Coraz łatwiej dzięki nim zarabiać.

Dynamiczny stan obecnego rynku giełdowego, projektowanie nowych, skuteczniejszych narzędzi, to wszystko sprawia, że inwestowanie stają się dostępne dla każdego. Nawet przy niewielkim wkładzie własnych środków można uzyskać spore zyski, powiększyć swój kapitał. Wystarczy wiedza, stała obserwacja, elastyczność oraz otwarcie się na nowe rozwiązania bankowe.

REKLAMA: