Wakacje kojarzą się nam z czasem beztroski, spokoju i braku problemów. Sprawia to, że najczęściej nie widzimy potrzeby wykupienia dodatkowego ubezpieczenia turystycznego na wakacyjny wyjazd. Wiele osób twierdzi, że podczas urlopu nic im się nie może przydarzyć – będą w końcu odpoczywać. Część osób twierdzi również, że ubezpieczenia oferowane przez organizatorów wyjazdów zapewniają wystarczającą ochronę. Jak jest w rzeczywistości?
Kiedy warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?
Na wykupienie ubezpieczenia turystycznego warto zdecydować się w sytuacji, gdy sam wyjazd organizujemy samodzielnie. Podczas załatwiania kwestii związanych z transportem, zakwaterowaniem czy zwiedzaniem, warto również pomyśleć o możliwych nieplanowanych sytuacjach. Koszty leczenia w takiej sytuacji mogą okazać się ogromne. Pamiętajmy przy tym, że w wielu krajach, usługi objęte Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego, nie obejmują wszystkich usług medycznych bezpłatnie. Najczęściej, karta ta obliguje do udzielenia niezbędnych świadczeń – wiele dodatkowych i potrzebnych świadczeń, może wiązać się z koniecznością poniesienia dodatkowych opłat. Wykupienie dodatkowego ubezpieczenia turystycznego, warto również przemyśleć w sytuacji, gdy standardowa polisa oferowana przez biuro podróży zawiera niska sumę ubezpieczenia i wiele wyłączeń. Zbyt niski zakres ochrony, może kosztować Państwa podczas wakacji nie tyle sporo nerwów, ale również pieniędzy.
Jak znaleźć dobre ubezpieczenie turystyczne?
Nie da się jednoznacznie stwierdzić, że to ubezpieczenie turystyczne jest dobre, a tamto złe. Wszystko zależy od Państwa oczekiwań i możliwości finansowych. Warto, jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji zapoznać się z ofertą kilku firm ubezpieczeniowych. Wiele z nich, tak jak Aviva, daje możliwość wykupienia ubezpieczenia podróżnego online, przez ich stronę internetową. Wbrew pozorom, wykupienie takiej polisy nie zajmuje dużo czasu, a może okazać się przydatne, zwłaszcza podczas rodzinnych wyjazdów, z dziećmi. Warto wspomnieć, że istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia krótkoterminowego jak i długoterminowego – w zależności od sytuacji.