Czy przelewy na numer telefonu odbiorcy są bezpieczne?

pieniądzeAktualnie regularnie już korzysta się z nowoczesnych rozwiązań, które mają na celu usprawnić codzienne działania. Wiele na przykład z tych czynności odnosi się do płatności za pośrednictwem Internetu bądź innych urządzeń mobilnych. Osoby, dokonujące takich płatności wiedzą bowiem bardzo dobrze, że będą miały dostęp do licznych rozwiązań, a przede wszystkim zaoszczędzą sporo czasu.

Korzystanie z serwisu pomocnego przy opłacaniu rachunków

Dobrym rozwiązaniem jest na przykład korzystanie z serwisów dzięki jakim można być na bieżąco, jeśli chodzi o opłacanie rachunków. Jednym z nich jest bm.pl, czyli platforma obsługiwana przez Blue Media. Tutaj, tuż po rejestracji i uzupełnieniu danych własnych oraz usługodawców, z których świadczeń się korzysta można być spokojnym o terminowe opłacanie rachunków. Polega to na tym, że dostaje się wiadomość mailową bądź smsową o tym, kiedy należy dokonać płatności za konkretną usługę. Jest to bardzo wygodna opcja, na jaką już teraz decyduje się dużo osób, gdyż wiedzą, że Blue Media to firma wiarygodna.

pieniądze

Przelewy na numer telefonu odbiorcy

Inną, równie innowacyjną usługą są przelewy na numer telefonu odbiorcy. To świadczenie opiera się z kolei na tym, że można wysyłać przelewy natychmiastowo, podając tylko numer telefonu. Nie ma przy tym wcale konieczności posiadania numeru rachunku bankowego. Wystarczy zarejestrować się w aplikacji mobilnej swojego banku, zapoznać się z ustawieniami i gotowe. Kliknięcie w odpowiednią ikonkę pozwoli na wykonanie przelewu, jedynie na podstawie znalezienia numeru odbiorcy w swoim telefonie. Później naturalnie należy potwierdzić przelew. Ten rodzaj dokonywania przelewów można zaliczyć do bezpiecznych, ponieważ całość jest dopilnowana przez banki oraz operatorów komórkowych. Z pewnością będą osoby, mające pewne obawy co do takich innowacyjnych rozwiązań, jednak warto wiedzieć, że nie mają one de facto żadnego uzasadnienia. To bezpieczny sposób na dokonywanie przelewów, pozwalający zaoszczędzić czas i umożliwiający szybsze wysłanie gotówki.

REKLAMA: