Czy istnieje idealne konto bankowe?

dobre konto oszczędnościowe85% Polaków posiada przynajmniej jedno konto w banku. Plastikowy pieniądz stanowi dzisiaj ogromną część realizacji transakcji zakupowych. Polska jest też pionierem, patrząc na nowe innowacje w sektorze bankowym. To właśnie Polacy korzystają najczęściej z płatności bezstykowych. Statystyki jasno wskazują, że to również my jesteśmy najbardziej zainteresowani nowoczesną bankowością.

dobre konto oszczędnościowe
dobre konto oszczędnościowe

Nasze wymagania dotyczące kont bankowych

Okazuje się, że Polacy są niezwykle lojalni. Najczęściej wybieramy konta z tych bankach, w których już korzystaliśmy z jakiejkolwiek oferty. Co ciekawe, wybierając najlepsze konto w banku, zwracamy uwagę przede wszystkim na koszty związane z jego prowadzeniem. W drugiej kolejności stawiamy na dodatkowe korzyści.

Konto za darmo

Chcemy, by założenie oraz prowadzenie konta bankowego nie wiązało się z żadnymi opłatami. Na szczęście banki działające na terenie Polski proponują bezpłatne produkty tego rodzaju.

Co więcej, chcemy zakładać takie konta, które dają możliwość wykonywania darmowych przelewów i bezpłatnych wypłat gotówki z jak największej liczby bankomatów – zarówno w Polsce, Europie, jak i na całym świecie.

Internetowa platforma

Zależy nam na tym, by posiadać konto w intuicyjnym interfejsem online. Dzięki temu można zarządzać finansami w sposób dowolny, o wybranej porze dnia i nocy, bez względu na miejsce przebywania.

Warto zwrócić uwagę, że platforma internetowa pozwala dzisiaj nie tylko na sprawdzenie salda rachunku, ale również dokonywanie dowolnych płatności, w tym realizacji zakupów online czy opłacania faktur. Nowoczesne konta w banku dają też możliwość inwestowania swoich oszczędności, na przykład poprzez zakładanie lokat online.

Inwestowanie środków

Chociaż tylko połowa dorosłych Polaków jest w stanie generować jakiekolwiek oszczędności, to prawie 90% z nas planuje lepiej zarządzać swoim budżetem, by mieć możliwość odkładania nadwyżki pieniędzy. Cieszy też fakt, że każdego roku zwiększa się świadomość mieszkańców Polski w kwestii inwestowania oszczędności. Zdajemy sobie sprawę, że samo odkładanie nie jest zbyt efektywne. Należy wykorzystywać takie instrumenty, które pozwolą pomnażać zgromadzone środki.

Doskonałym sposobem są konta oszczędnościowe. To produkty banku, które spełniają dwie role. Stanowią podstawowy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, do tego działają podobnie jak lokata bankowa. Konta oszczędnościowe są oprocentowane. Oznacza to, że w zależności od zgromadzonych na nim środków, właściciel takiego konta zarabia na odsetkach. W przeciwieństwie do lokaty, pieniądze nie są „zamrażane”, a posiadacz takiego konta może dowolnie dysponować pieniędzmi.

Podsumowanie

Z całą pewnością idealne konto bankowe to takie, które spełnia oczekiwania indywidualnego klienta. Nie można jednoznacznie wskazać jednego rachunku, który byłby najlepszy dla wszystkich. Wiele zależy od potrzeb. Jedni liczą na brak opłat, inni cieszą się z nowoczesnych rozwiązań bankowości mobilnej. Są i tacy, którzy chcą łączyć gromadzenie środków na koncie z inwestowaniem oszczędności.

Przed podjęciem decyzji o wyborze indywidualnego konta w banku dobrze jest porównać oferty różnych banków w rankingach. Takie są udostępniane online przez same banki przynajmniej raz w miesiącu. Pamiętajmy również, że warunki ofert mogą zmieniać się naprawdę szybko. Konto założone kilka miesięcy temu może okazać się już nie tak bardzo atrakcyjne.

REKLAMA: