Biuro rachunkowe dla osób zakładających działalność

pb9008Coraz więcej osób decyduje się na założenie działalności gospodarczej. Prowadzenie własnego biznesu może okazać się krokiem w dobrą stronę – stronę, dającą większą szansę na sukces. W ferworze dopełniania wszelkich formalności, warto pamiętać o wyborze biura rachunkowego. To ważne, jeśli przedsiębiorca nie ma w zakresie księgowości żadnej wiedzy.

Wiele osób decyduje się na prowadzenie księgowości we własnym zakresie, a przyczyną jest cennik. Biuro rachunkowe wcale jednak nie musi być kosztownym rozwiązaniem. Szczególnie, jeśli poza rozliczaniem z urzędami zapewnia coś jeszcze. Warto więc przeanalizować oferty kilku biur księgowych i wybrać najbardziej korzystną opcję. Na co zatem zwrócić uwagę?

biuro rachunkowe

Pomoc w rejestrowaniu firmy

Osoby przymierzające się do założenia własnej działalności gospodarczej już na początku drogi mogą napotkać pewne bariery. Chodzi przede wszystkim o kwestie formalne i związane z nimi wybory: w kwestii formy prawnej, formy opodatkowania czy odpowiedniego kodu PKD. Nie posiadając większej wiedzy, trudno jest podjąć właściwą decyzję, co zwykle jest dla przedsiębiorcy bardzo stresujące.

Chcą uprościć formalności do minimum, warto wybrać takie biuro rachunkowe, które pomoże uporać się z wypełnianiem druków, itp. Dzięki temu przyszły przedsiębiorca będzie mieć pewność, że kwestie formalne zostały dopełnione w sposób prawidłowy.

Dostęp do systemu księgowości online

Chociaż księgowość firmy będzie prowadzić biuro rachunkowe, nic nie stoi na przeszkodzie, by przedsiębiorca miał wgląd we własne finanse. Dlatego też dobrym rozwiązaniem wydaje się być wybór takiego biura, które udostępnia online system księgowości. Bez względu na to, gdzie przedsiębiorca się znajduje i z jakiego urządzenia korzysta, zyskuje dostęp do informacji o finansach firmy. Jest to niezwykle wygodne, ponieważ pozwala na bieżące monitorowanie przychodów i kontrolowanie wydatków.

Usługa finansowania firm

Bolączką nowych przedsiębiorstw jest często brak wystarczających środków pozwalających na prężne rozkręcenie biznesu. Wyjściem z takiej sytuacji może okazać się współpraca z biurem rachunkowy, które – poza księgowością – daje dostęp do usługi finansowania przedsiębiorstw. Zatrudnieni eksperci z branży finansowej analizują poszczególne oferty banków, wybierając najkorzystniejsze rozwiązania dla przedsiębiorców. Mogą to być zarówno kredyty na start, lokaty czy nawet rachunki bankowe z atrakcyjnymi rabatami (przykładem może być promocja Idea Bank – „Premiowanie za Bankowanie”).

Profesjonalne doradztwo w zakresie prowadzenia działalności

Początkujący przedsiębiorcy powinni poszukiwać takiego biura rachunkowego, które nie tylko poprowadzi księgowość, ale będzie służyło profesjonalnym doradztwem. Zatrudniając specjalistów do spraw bankowości, radców podatkowych czy prawników, pozwalają przedsiębiorcom rozwiać wszelkie wątpliwości związane z prowadzeniem działalności. Nie da się ukryć, że jest to korzystne rozwiązanie, które ogranicza konieczność korzystania z dodatkowych usług oferowanych przez indywidualnych radców podatkowych czy kancelarii prawnych.

REKLAMA: