BGŻ: lokata na 3,2% albo konto na 4% – co wybrać?

pb1526aOd niedawna lokaty zakładane w BGŻ Optima lub konta otwierane w BGŻ trafiają do tej samej grupy kapitałowej – banku BGŻ BNP Paribas. BGŻ Optima w dalszym ciągu jest wirtualnym oddziałem, poprzednio banku BGŻ, obecnie BGŻ BNP Paribas. Klienci tego banku mają aktualnie do wyboru dwie atrakcyjne oferty – lokatę na 3,2% w BGŻ Optima lub konto osobiste (iKontoaktywator) na 4% w BGŻ BNP Paribas.

pb1526b

Lokata Bezkarna to oferta dla nowych klientów otwierających Konto Indywidualne BGŻ Optima łącząca solidne oprocentowanie lokaty z komfortem wypłaty środków – bez utraty naliczonych odsetek. Możesz ją w każdej chwili „bezkarnie” zerwać a wypracowane odsetki i tak trafią na Twoje konto.

Lokata Bezkarna to: gwarancja wypłaty odsetek naliczonych do czasu zerwania lokaty; pewne i solidne 3,2% (oprocentowanie stałe w skali roku); 3-miesięczny okres lokaty; minimalna kwota lokaty – 1000 zł, maksymalna – 100  000 zł. Lokatę bezkarną może otworzyć klient, który w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień zawierania umowy dotyczącej Konta Indywidualnego BGŻ Optima nie był posiadaczem tego konta. Jeżeli klient nie spełni tego warunku, zakładana lokata jest standardową 3 miesięczną.

Lokata Bezkarna jest lokatą terminową, nieodnawialną, otwieraną w złotych polskich. Można założyć tylko 1 lokatę. Po jej zakończeniu naliczone odsetki bank przekaże na Twoje konto oszczędnościowe. W przypadku zerwania lokaty przed terminem zapadalności bank zwróci Ci kapitał oraz wypłaci odsetki w kwocie równej 100% kwoty odsetek naliczonych od dnia otwarcia rachunku lokaty do dnia poprzedzającego dzień zerwania lokaty włącznie. Od naliczonych odsetek zostanie pobrany podatek od zysków kapitałowych.

Lokata dedykowana jest nowym klientom i można  ją otworzyć wyłącznie na etapie składania wniosku o otwarcie Konta Indywidualnego BGŻ Optima. Nie jest dostępna w ramach Konta BGŻ Optima Biznes, Konta Wspólnego BGŻ Optima, Konta BGŻ Optima Junior.

Co to jest Konto Indywidualne BGŻ Optima? Jest to konto oszczędnościowe ze stałym oprocentowaniem 2,8% w skali roku (do 100 000 zł). Aktualnie – do 26 listopada 2015 – trwa promocja dla nowych środków na rachunku głównym.

pb1526e

iKontoaktywator to marketingowa nazwa Konta Praktycznego banku BGŻ BNP Paribas. Jest to konto osobiste dla aktywnych klientów indywidualnych, którzy będą systematycznie zasilać swoje konto oraz dokonywać płatności kartą. Jest wówczas szansa na zupełne uniknięcie opłat za prowadzenie konta oraz używanie karty debetowej. Wymagania nie są wygórowane, dlatego uznajemy to konto za jeden z najlepszych aktualnie rachunków osobistych na rynku.

Główną zaletą rachunku iKontoaktywator jest promocyjne stałe oprocentowanie środków wynoszące 4% w skali roku, obowiązujące w okresie 12 miesięcy od otwarcia konta. Jednak oprocentowaniu promocyjnemu podlegają środki zgromadzone na koncie do wysokości najwyższego pojedynczego wpływu spełniającego warunki promocji w danym miesiącu jednak nie więcej niż 5000 zł. Promocja trwa do 31 grudnia 2015 roku.

Konto osobiste w promocji iKontoaktywator to również:

  • 0 zł za prowadzenie konta
  • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie
  • 0 zł za realizację zleceń stałych i poleceń zapłaty
  • 0 zł za internetowe przelewy krajowe w złotych
  • 0 zł za obsługę karty do konta dla posiadacza konta – wystarczy, że w każdym miesiącu/cyklu prowizyjnym wykonasz tą kartą transakcje bezgotówkowe na kwotę minimum 300 zł; w przeciwnym przypadku opłata wyniesie 7 zł miesięcznie

Promocja w zakresie 0 zł miesięcznej opłaty za prowadzenie konta obowiązuje przez okres 12 miesięcy od otwarcia konta przez Internet wraz z kartą debetową, systemem bankowości telefonicznej i elektronicznej oraz zaakceptowania regulaminu promocji. Dodatkowo, po spełnieniu ww. warunków, dla pełnoletnich klientów banku, którzy minimum 6 miesięcy przed otwarciem konta w promocji nie posiadali konta osobistego w banku, dostępna jest promocja w zakresie promocyjnego stałego oprocentowania na koncie wynoszącego 4% w skali roku i obowiązującego w okresie 12 miesięcy od otwarcia konta. Oprocentowaniu promocyjnemu podlegają środki zgromadzone na koncie do wysokości najwyższego pojedynczego wpływu spełniającego warunki promocji w danym miesiącu jednak nie więcej niż 5000 zł. Promocja trwa do 31 grudnia 2015 roku.

Zakładając lokatę, i tak musimy założyć konto – oszczędnościowe, oprocentowane 2,8% w skali roku. Jeśli mamy już gdzieś konto osobiste, do którego jesteśmy przywiązani, możemy w BGŻ Optima założyć Lokatę Bezkarną. Jeśli szukacie dobrego konta osobistego, iKontoaktywator jest dla Was. Środki na koncie, do wysokości 5 tys. zł, będą oprocentowane w wysokości 4%. A po roku konto można przenieść gdzie indziej.

Analizując zatem opisane wyżej dwie oferty można stwierdzić, że wybór między lokatą bezkarną a kontem zależy głównie od kwoty, którą dysponujemy i która ma nam dać dodatkowy zysk. Jeśli masz nie więcej niż 5 tysięcy zł – załóż raczej konto z oprocentowaniem 4%, bo zyski z tej kwoty na lokacie będą raczej niezauważalne… Jeśli masz kilkadziesiąt (lub nawet 100 tys. zł), wpłać je na lokatę – im wyższa kwota, tym większy zysk.

Życzę zatem powodzenia w inwestowaniu!

REKLAMA: