Banki rozdają pieniądze za otwarcie konta

pb1512Aż sześć banków rozdaje obecnie pieniądze nowym klientom, zachęcając do otwarcia konta bankowego. Zwykle jest to ok. 100 zł, ale czasami można uzyskać nawet kilkaset. Expander zwraca uwagę, że część instytucji, nie chcąc denerwować obecnych klientów, informacji o takiej promocji nie zamieszcza na swojej stronie internetowej.

Konto rozliczeniowe nie przynosi bankowi tak dużych zysków jak np. kredyt gotówkowy. Jednak rachunki są dla instytucji finansowych bardzo ważne. Przede wszystkim trudniej znaleźć chętnych na kredyt. Konto to natomiast usługa przydatna niemal każdemu. Jednak co ciekawe, skala łącznych korzyści z otwierania rachunków jest bardzo duża. Zwłaszcza, że konta dostarczają też bazę klientów, którym później można zaproponować inne produkty. Również sami klienci posiadający ROR w danym banku, często do niego w pierwszej kolejności zwracają się z zapytaniem o ofertę kredytową. Rachunki są dla instytucji finansowych również źródłem darmowego pieniądza, gdyż od trzymanych na nich środków zwykle nie są wypłacane żadne odsetki.

Te wszystkie korzyści powodują, że niemal zawsze w jakimś banku trwa promocja zachęcającą do przeniesienia konta. Dzięki nim nowi klienci mogą liczyć na różne nagrody. Często jest to możliwość założenia krótkoterminowej lokaty z oprocentowaniem wynoszącym 4% czy nawet 5% w skali roku. W ten sposób w postaci dodatkowych odsetek można zgarnąć ok. 50 zł. Czasami można jednak zyskać 100 zł lub nawet kilkukrotnie więcej. W przeszłości takie oferty pojawiały się dość rzadko. Obecnie mamy do czynienia z prawdziwym wysypem promocji. Możemy je znaleźć w Banku Millennium, Toyota Banku, ING Banku Śląskim, BZ WBK (do 15 września) czy Getin Banku.

Zdobywać nowych klientów tak, aby nie denerwować obecnych

Ciekawostką jest jednak to, że część banków, nie chcąc drażnić swoich dotychczasowych klientów, informacji o promocji nie zamieszcza na swojej stronie internetowej. Działa natomiast przez partnera, który zajmuje się jej rozpowszechnianiem w sieci. Taką metodę stosuje obecnie BZ WBK i Toyota Bank. W pierwszym nagroda za otwarcie konta i spełnienie dodatkowych warunków może wynieść 80 zł, a w drugim aż 140 zł. Z promocji można jednak skorzystać tylko składając wniosek o otwarcie konta na specjalnej stronie internetowej https://konto.zpremia.pl (BZ WBK) lub https://lokata.zpremia.pl (Toyota Bank).

Warto też dodać, że uzyskanie nagrody często jest obarczone licznymi ograniczeniami. Dla przykładu w Banku Millennium można otrzymać nawet 360 zł. Nie wystarczy jednak otworzyć konto. Trzeba również dokonywać płatności wydaną do niego kartą i za pomocą systemu BLIK. Nagroda jest bowiem wypłacana jako zwrot części wykonanych płatności. Żeby faktycznie uzyskać 360 zł trzeba co miesiąc przez pół roku płacić kartą za zakupy za kwotę nie mniejszą niż 1 500 zł i nie mniej niż 200 zł za pomocą BLIKa. W Toyota Banku konieczne jest natomiast założenie dwóch lokat. W Banku Pocztowym do 100 zł można uzyskać w postaci zwrotu 10% kwoty opłacanych rachunków. Korzystając z tego rodzaju ofert, warto dokładnie sprawdzić warunki, aby nie okazało się, że bank odmówi nam wypłaty nagrody, która skłoniła nas do skorzystania z jego usług.

Wybrane promocje kont bankowych

pb1512

Jarosław Sadowski

Główny analityk firmy Expander

www.expander.pl

REKLAMA:

2 Comments on “Banki rozdają pieniądze za otwarcie konta”

  1. Brakuje tutaj np promocji Euro Banku dają 50zł za otwarcie konta wraz z lokatą na 4%

Comments are closed.