Alior Bank podnosi oprocentowanie depozytów. Wyższe stawki dla właścicieli lokat i kont oszczędnościowych

W związku z kolejnym wzrostem stóp procentowych NBP Alior Bank zdecydował się podwyższyć oprocentowanie kont oszczędnościowych oraz lokat na nowe środki dla klientów indywidualnych. Wzrośnie oprocentowanie m.in. Konta Mega Oszczędnościowego. W ofercie pojawi się Lokata mobilna dostępna w aplikacji Alior Mobile. Część zmian już weszła w życie, pozostałe zostaną wprowadzone 10 maja br.

alior-bank

Alior Bank jako jedna z pierwszych instytucji finansowych zareagowała na kolejną już podwyżkę stóp procentowych wprowadzoną przez Radę Polityki Pieniężnej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, postanowiliśmy uatrakcyjnić oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych – mówi Małgorzata Tomasikiewicz, Dyrektor Działu Środków Powierzonych w Alior Banku. –  Jesteśmy przekonani, że atrakcyjna oferta depozytowa pozwoli nam na dalsze budowanie i wzmacnianie relacji zarówno z nowymi, jak i dotychczasowymi klientami banku – dodaje.

Podwyżką oprocentowania zostanie objęta większość produktów depozytowych  Alior Banku dla klientów indywidualnych, w tym m.in.: Konta Mega Oszczędnościowego, Konta Oszczędnościowego oraz Lokata na Nowe Środki.

10 maja br. w ofercie pojawi się 3 miesięczna Lokata mobilna z atrakcyjnym oprocentowaniem w wysokości 5 proc. w skali roku. Będzie dostępna wyłącznie w aplikacji Alior Mobile dla klientów, którzy udzielili zgód marketingowych oraz posiadali na 30 kwietnia br. konto osobiste lub oszczędnościowe (w PLN). Oferta dedykowana jest dla klientów dokonujących po raz pierwszy aktywacji aplikacji. Klient będzie mógł otworzyć jedną taką lokatę na kwotę do 20 tys. zł.

Od 10 maja br. stawkę 5 proc. w skali roku, Alior Bank zaoferuje również na Lokacie na Nowe Środki na okres 365 dni. W przypadku pozostałych okresów oprocentowanie wyniesie odpowiednio 4,5 proc. w skali roku na 182 dni oraz 4 proc. w skali roku na 92 dni. Atutem oferty Lokat na Nowe Środki w Alior Banku jest brak ograniczeń kwoty maksymalnej i liczby możliwych do otwarcia rachunków lokat.

W ramach majowych podwyżek stóp procentowych, wzrośnie również oprocentowanie nowych środków na Koncie Mega Oszczędnościowym. Kolejna edycja promocji potrwa od 10 maja do 9 czerwca br. Premiowe oprocentowanie w wysokości 4 proc. w skali roku obowiązywać będzie przez 4 miesiące dla maksymalnego salda do 200 tys. zł, pod warunkiem zapewnienia miesięcznych wpływów min. 2 tys. zł na konto osobiste w Alior Banku. W przypadku braku spełnienia ww. warunku oprocentowanie wyniesie 3 proc. w skali roku.

Od 4 maja br. Bank podniósł również oprocentowanie Konta Oszczędnościowego. Oprocentowanie przy saldzie od 200 tys. zł (włącznie) wynosi 1 proc. w skali roku, a przy niższym niż 200 tys. zł – 0,75 proc. w skali roku.

Również młodsi klienci Alior Banku mogą skorzystać z promocyjnego  oprocentowania w ramach Konta Oszczędnościowego „Bonus dla Młodych”. Jest ono przeznaczone dla osób w wieku od 13 do 18 lat. Przy saldzie  do 2 tys. zł, oprocentowanie rachunku wynosi 3 proc. w skali roku przez  okres 4 miesięcy.

Z wyjątkiem Lokaty mobilnej dostępnej wyłącznie w aplikacji Alior Mobile, pozostałe oferty depozytowe Alior Banku dostępne są w placówkach Banku oraz bankowości internetowej i mobilnej.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Alior Banku.

[PR]

REKLAMA: