16 nowych walut w Internetowykantor.pl

pb1112O 16 nowych walut powiększył swoją ofertę Internetowykantor.pl. Od teraz w pierwszym polskim e-kantorze można wymieniać nie tylko euro, franki, funty i dolary, ale także takie waluty jak korona czeska,rubel rosyjski, korona norweska czy dolar kanadyjski.

Aby móc wymieniać jedną z nowych walut, wystarczy posiadać konto walutowe i złotówkowe. Serwis przyjmuje również przelewy z zagranicy z kont prowadzonych w nowych walutach.

– Dzięki poszerzeniu oferty walut, Polacy mieszkający za granicą mogą na korzystnych warunkach wymieniać pieniądze i przesyłać je do kraju, np. do rodziny. Z oferty z pewnością skorzystają także firmy, które posiadają konta w zagranicznych bankach – wyjaśnia Łukasz Olek, członek zarządu Currency One SA, operatora serwisu Internetowykantor.pl.

Najpopularniejszymi walutami, które wymieniają Polacy, są euro i dolary amerykańskie. Około 60% transakcji w Internetowykantor.pl realizowanych jest w euro, a 24% w dolarach. Nowe waluty z pewnością nie pobiją popularnością tych najchętniej kupowanych, ale jak podkreśla Łukasz Olek – pytania o nie ze strony klientów były liczne. – Wiele pytań mieliśmy o ruble rosyjskie, koronę czeską oraz dolary kanadyjskie. Często o możliwość wymiany mniej popularnych walut pytali również rodacy pracujący za granicą, szczególnie w Skandynawii – dodaje Łukasz Olek.

W portfelu nowych walut znalazły się: korona czeska, norweska, szwedzka i duńska, lew bułgarski, rubel rosyjski, lej rumuński, kuna chorwacka, lira turecka, dolar kanadyjski, peso meksykańskie, dolar singapurski, dolar hongkoński, dolar australijski, dolar nowozelandzki i rand południowoafrykański. Konta w tych walutach można założyć m.in. w Deutsche Banku, Nordea Bank i BNP Paribas.

W 2013 r. za pośrednictwem Internetowykantor.pl Polacy wymienili walutę na kwotę 3,2 mld zł. Ten rok przyniesie jeszcze większą wartość przewalutowań. Szacuje się, że w 2014 r. mogą one wrosnąć nawet o 40%. Potwierdza to rekordowa liczba wymian w minione wakacje.

pb1112

REKLAMA: