O tym kto korzysta podczas kryzysu ekonomicznego lub gospodarczego

kasa-ubezpieczeniaOd lat można obserwować sytuacje, w których wywoływane są sztuczne kryzysy finansowe. Ich skutki są długotrwałe oraz dotykają każdej osoby, która funkcjonuje w społeczeństwie. Od dawna już wiadomo, że światem finansów rządzi wpływowa grupa osób.

Finansjera, czyli kartel finansowy zarządza systemem bankowym w Stanach Zjednoczonych. Od roku 1913 poprzez przekupienie Kongresu amerykańskiego, zarządzają najważniejszym bankiem w USA – Bank Rezerw. Jest to jedna z najważniejszych na świecie instytucji finansowych. Mają w rękach bardzo dużą władzę, ponieważ to właśnie oni zarządzają pieniędzmi znajdującymi się w Banku Rezerw. Nikt nie może im powiedzieć, że czegoś nie mogą w tym zakresie zrobić.

kasa-ubezpieczenia

Cel wywoływania kryzysów

Zawsze jest cel wywoływania kryzysu finansowego czy gospodarczego. Niekiedy chodzi o aprobatę dla danej organizacji czy ustawy, albo o to, aby osłabić dany kraj. Po kryzysie, grupy wpływów są w stanie osiągnąć swoje cele. W perspektywie biedy lub już w biedzie, każde społeczeństwo zgodzi się na wszystko. Łatwiej wówczas przekonać je do przyjęcia określonych rozwiązań, które dla społeczeństwa są mało korzystne, a grupom władzy zapewniają odpowiednie zyski.

Trzeba jednak pamiętać, że kryzys ekonomiczny nie powstaje nagle. Specjaliści są w stanie odpowiednio wcześnie odczytać sygnały i naprawić popełnione błędy. Dzięki temu, możliwe jest zminimalizowanie szkód, które mogłyby wywołać problemy z oszczędzaniem czy inwestowaniem, które oferowane jest na stronie viennalife.plNiektórzy ekonomiści przewidują kryzys ekonomiczny na dużo wcześniej niż ma się on pojawić. Ich wypowiedzi jednak bardzo często nie są publikowane w mediach, aby nie dotarły do szerokiej grupy odbiorców. Dzięki temu, osoby niezainteresowane tematyką ekonomii i gospodarki dowiadują się o kryzysie dopiero wtedy, gdy faktycznie ma on już miejsce.

Odpowiedzią na pytanie, kto korzysta z kryzysu ekonomicznego lub gospodarczego jest po prostu kartel finansowy, czyli wpływowe osoby, które pociągają za tzw. sznureczki.

Dodaj swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.