Raty 0% – czy to się opłaca?

Jak wynika z raportu Biura Informacji Kredytowej, od kilku lat rośnie wartość udzielanych kredytów konsumpcyjnych. W 2016 roku wysokość tego typu wsparcia wypłaconego przez banki i SKOK-i wyniosła 78,5 mld zł[1], co daje o 2.3% więcej, niż w roku poprzednim i o 6% niż w 2014. Kredyty tego typu pomagają często sfinansować zakupy, na które […]
Czytaj dalej…

 

Czy kredyt ze stałym oprocentowaniem się opłaca

Stopy procentowe w Polsce są teraz na najniższym poziomie w historii. Wydaje się więc, że dla osób zainteresowanych kredytem hipotecznym jest to idealny moment, aby wybrać taki z oprocentowaniem stałym. W ten sposób mogą bowiem zabezpieczyć się przed przyszłymi podwyżkami stóp procentowych. Expander policzył, czy taki krok ma szansę przynieść im znaczące oszczędności.
Czytaj dalej…

 

Omiń banki – wymień walutę w kantorze internetowym

Kantory online, które pojawiły się na polskim rynku zaledwie kilka lat temu, okazały się strzałem w dziesiątkę szczególnie dla osób spłacających kredyty w walucie obcej oraz dla przedsiębiorstw rozliczających się z zagranicznymi kontrahentami. Wymiana waluty przez Internet jest po prostu szybsza i wygodniejsza niż w tradycyjnym kantorze oraz tańsza od wymiany oferowanej przez banki.
Czytaj dalej…

 

Banki rozdają pieniądze za otwarcie konta

Aż sześć banków rozdaje obecnie pieniądze nowym klientom, zachęcając do otwarcia konta bankowego. Zwykle jest to ok. 100 zł, ale czasami można uzyskać nawet kilkaset. Expander zwraca uwagę, że część instytucji, nie chcąc denerwować obecnych klientów, informacji o takiej promocji nie zamieszcza na swojej stronie internetowej.
Czytaj dalej…

 

LEPSZA TERMINOWA CZY INWESTYCYJNA?

Zakładanie lokaty nie jest już niczym nowym na rynku finansowym. Możliwość ta zarezerwowana niegdyś tylko dla biznesmenów, dzisiaj szeroko udostępniana jest też dla klientów prywatnych. W końcu oszczędzanie to temat interesujący każdego – od prezesa wielkiej firmy po szarego Kowalskiego. Jednak wybór sposobu zyskownego lokowania kapitału to już sprawa mocno indywidualna – czy wybrać standardową […]
Czytaj dalej…

 

Promocyjne oferty lokat – warto się skusić?

Końcówka roku 2014 obfitowała w oferty lokat promocyjnych. Banki kusiły depozytami krótkoterminowymi, proponując wyższe zyski od tych, na które klienci mogliby liczyć, wybierając standardowe produkty. Jednak oferty tego typu nie pojawiają się wyłącznie pod koniec roku. Można z nich skorzystać przez cały czas, nie tylko przy okazji różnych świąt czy uroczystości.
Czytaj dalej…

 

Ranking hipotek: kredyt w złotych za ok. 4 proc.

Skrupulatne liczenie się opłaci, wybierając najkorzystniejszą ofertę od pożyczonych 270 tys. zł można zapłacić bankowi w postaci odsetek innych kosztów 151 tys. zł zamiast 199 tys. zł. Najlepszą propozycję kredytową w czwartym kwartale ma Deutsche Bank – wynika z rankingu kredytów mieszkaniowych Open Finance. Na podium weszły też BZ WBK i Credit Agricole.
Czytaj dalej…